Temel Fıkra Kategorisi

Fıkra No..:149 Fıkra Adı..:Amerikanın Taşı Toprağı Altın Tarih..:11/19/2001


Dursun bir gün Amerika'ya çalışmaya gitmiş. Aylardan sonra köyündeki arkadaşı Temel'e mektup yazmış. "Sevgili Temel buranın taşı toprağı para,her yerden para fışkırıyor." Temel bu mektup üzerine ilk uçağa biner ve Amerika'ya gider. Hava alanından iner inmez terminalin girişinde yerde bir 100$ görür. "İlk gündende işe başlayamam" der ve yoluna devam eder.

Kategori..:Temel Puan..:5.816

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:150 Fıkra Adı..:Fadime ve Temel Tarih..:11/19/2001


Fadime ile Temel evlenirler. Fadime Temel'e
- Temel biz evlendik ama zannetme ki biz her akşam ilişkiye gireceğiz, benim canım ne zaman isterse o zaman olacak, ben her akşam yatmadan önce saçlarımı tararım eğer o akşam saçlarımı sağa tararsam bilki o akşam bana yaklaşma keyfim yok, sola tararsam eh bir ihtimal şansını dene ama geriye doğru tarasam işte o akşam parçala beni der. Temel'de altta kalır mı, Fadime'ye
-Benimde seninle öyle her akşam sevişeceğimi zannediyorsan yanılıyorsun, birkere akşam eve geldiğimde rakı sofram hazır olacak. Ben eğer o akşam 1 tek atarsam bilki o akşam keyfim yok zaten sana dokunmam 2 tek atarsam bir ihtimal olabilir amaa üçüncüyü atarsam saçının şekline mekline bakmam kolla kendini derim.

Kategori..:Temel Puan..:7.228

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:151 Fıkra Adı..:Pezevenk Tarih..:11/19/2001


Temel her gün evine trenle gidip gelmektedir.Yine bir gün trende gelirken karşısında oturan adamın biri durup dururken pezevenk der.Temel şaşırır ; acep bağamı dedi diye sağına soluna bakınır. Adam tekrar pezevenk der.Temel yine şaşkınlık içinde sağa sola bakar ; sanırım bağa dedi der.Olay çıkmaması için ilk durakta iner ve olayı evde karısına anlatır. Fadime bugün trende adamın biri bağa pezevenk dedi der. Fadime ;hadi ya bak terbiyesize der. Temel ertesi gün aynı adam ile tekrar trende karşılaşır.Bu sefer adamın lafı çok ilginçtir.Temele bakar ve şöyle der: DEDİKODUCU PEZEVENK..

Kategori..:Temel Puan..:6.535

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:152 Fıkra Adı..:Balıkçı Temel Tarih..:11/19/2001


Temel ile Dursun balık avlamaya çıkmışlar. Birinci gün hiç balık yakalayamamışlar, ikinci gün de hiç balık yakalayamamışlar, üçüncü gün bir kova balık yakalamışlar.Bunun üzerine Temel Dursun'a "Dursun bu yeri iyi belle, yarın da buraya geliriz."der. Kıyıya vardıkları zaman Temel Dursun'a sormuş:
-Dursun yeri iyi belledin mi? 
-Evet
-Ne yaptın?
-Kayığın ucuna çarpı koydum. 
-Ulan salak yarın bu kayığı kiralayacağımızı nereden biliyorsun?

Kategori..:Temel Puan..:5.997

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:153 Fıkra Adı..:Rehper Temel Tarih..:11/19/2001


Temel boğazda tekneyle turist gezdiriyor, bir gün bir Amerikalıyı alıyor başlıyorlar gezmeye...Amerikalı bir saray görüyor.
-Bu ne kadar zamanda yapılmış diye soruyor. Temel :
-5 yılda, diye cevap veriyor. Amerikalı :
-Yazık bizde olsa 1 yılda yapılırdı. Biraz sonra bir cami görüyor.
-Bu ne kadar zamanda yapılmış, diye soruyor... Temel :
-2 yıl, diye cevap veriyor. Amerikalı :
-Yazık be bizde olsa 3 ayda biterdi, diyor. Temel uyuz oluyor duruma... Biraz sonra bir tarihi yapı daha görüyorlar..gene soruyor Amerikalı... Temel :
-2 ay, diyor. Amerikalı yine :
-Yazık be bizde olsa 1 haftada biterdi, diyor. Temel iyice kıllanıyor. Tam o sırada Boğaz Köprüsü'nün altına geliyorlar... Amerikali yukarıyı göstererek :
-Bu köprü ne kadar zamanda yapıldı, diyor. Temel şaşkın şaşkın bakışlarla kafayı kaldırıp   
-Hangisi? Bu mu? Bu dün burada yoktu yaa...

Kategori..:Temel Puan..:7.484

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:154 Fıkra Adı..:Temel Yaşlanır Tarih..:11/19/2001


Temel çok yaşlanır ve bir gün chek up yaptırmak üzere doktora gider. Muayene sonucunda doktor durumu pek iç açıcı görmez ama yine de sormaktan kendini alamaz. Amca cinsel hayatınız nasıl memnun musunuz ? Temel ıkıla sıkıla valla evlat birinci iyide ikincide çok terliyorum der.Bir zaman sonra aynı doktora Temel in karısı gider ve aynı kontrollerden oda geçer. Aynı soru ile oda karşılaşır.Teyze cinsel hayatınız nasıl gidiyor. Valla oğlum cinsel hayat mı kaldı ki der. Bunun üzerine doktor, ama nasıl olur Temel amca birincide iyi ama ikincide terlediğinden bahsediyordu. Eeee doğru tabi birincisini kışın, ikincisini yazın yaparsa tabii ki öyle olur.

Kategori..:Temel Puan..:7.079

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:155 Fıkra Adı..:Uzaylı Temel Tarih..:11/19/2001


Dursun Ordu ile Trabzon arasında yük taşıyan bir kamyonun şoförüymüş. Radyoda çay elinden öteye çalarken birden yayın kesilir ve anonsta
-"Dikkat! Dikkat! Dünyamızı uzaylılar istila etmiştir.Uzaylıların kuzey yarım küreye indiği tahmin edilmektedir." Dursun umursamaz. Yoluna türkülerle devam ederken, yayın tekrar kesilir.
-"Dikkat ! Dikkat! Uzaylıların Türkiye'ye indiği tahmin edilmektedir. Lütfen endişelenmeyin, iyi huylu uzaylılar ;ancak dilimizi pek iyi konuşamıyorlar, kolları uzun , bacakları kısa." Dursun Allah, Allah bu da nerden çıktı der ve içine bir kurt düşer. Yoluna devam ederken bir daha yayın anonsla kesilir:
-"Uzaylıların Karadeniz bölgemiz, Ordu, Trabzon arasına indiği tespit edilmiştir.Tekrar ediyoruz. Lütfen endişelenmeyin, iyi huylu uzaylılar ancak dilimizi pek iyi konuşamıyorlar, kolları uzun , bacakları kısa. Onlarla yavaş konuşarak anlaşabilirsiniz." Dursun'un içine bir kurt düşer ;ama ne yapsın ki, yoluna devam etmek zorundadır. Yaklasik 10,15 km sonra yol kenarında, spikerin tarifine uyan bir yaratık görür, el frenini çekip iner, yavaş yavaş yaklaşır. Kolları uzun , bacakları kısa varlığa, yavas ve tane tane :
-"Be nim a dum Dur sun. T rab zon lu yum. Sa na kö tu lük yap mam. Ba na ken di ni ta nit. " der. Yaratık da tane tane ,kızgınca ve yavaş cevap verir :
- "A dum Te mel. Ri ze li yum. Ha bu ra ya si çay rum.

Kategori..:Temel Puan..:7.658

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:156 Fıkra Adı..:Sarı Bar Tarih..:11/19/2001


Temel eğlenmek için bir yer arıyormuş.Daha önce bir çok bara gitmiş fakat simdi gidecek farklı bir yer arıyormuş.Bir arkadaşı ona Sarı Bar adlı bir yer önermiş.Oda gitmiş fakat diğer yerlerden hiçbir farkı yokmuş.Neyse demiş içkisini içmiş tuvalete gitmiş . Bir de ne görsün altın bir pisuar var. Çok şaşırmış daha sonra pisuara işeyip gitmiş. Öbür gün yine gelmiş ve içkisini içip tuvalete gitmiş. Bir de ne görsün altın pisuar yerinde yok. Barmene gidip"Tek farkınız altın pisuardı,şimdi o da yok"demiş. Barmen barda oturan iri yarı adama dönüp  "Necmi abii senin saksofona işeyen adam geldi" demiş.

Kategori..:Temel Puan..:7.505

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:157 Fıkra Adı..:Temel Hacda Tarih..:11/19/2001


Temel ve karısı hacca gitmeye karar verirler ve anneleriyle vedalaşmaya giderler.Annelerinin ikisi de bizleri de hacca götürün diye yalvarınca dayanamayıp onları da yanlarına alırlar.Hac da günahlarının affı için dua ederlerken Temel dayanamayıp ne için dua ettiklerini dinler.Kayınvalidesi,annesi ve karısının dualarının aynı olduğunu işitir.Üç kadın da "Allahım,beni affet kocamı 3 veya 5 kez aldattım" demektedir.Temel kulaklarına inanamaz ve koşa koşa dua etmeye gider. "Allahım çok büyük günah işledim,bu 3 orospuyu huzuruna getirdiğim için beni affet"

Kategori..:Temel Puan..:6.674

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:158 Fıkra Adı..:Mars'ta Hayat Tarih..:11/21/2001


Temel, Mars'a gidecek ilk astronottur. Çok paraya mal olmuş¸ muhteşem bir uzay gemisi ile giden Temel'den dönüşüne kadar haber alınamaz. On yıl sonra geri döndüğünde flaş¸lar patlar, herkes merakla etrafını sarar ve sorarlar; "Mars'ta hayat var mı?" Temel omuzlarını silker; "Yok ..." Bilim adamları, basın ve tüm dünya hayal kırıklığı içindedir. Temel'i uçağa bindirip Trabzon'a uğurlarlar. Akşam evinde ailesi ile kendi dönüşünü seyrederken Temel'in oğlu sorar;
- Baba yav, hakikaten hayat yok muydu acaba? Temel yine omuzlarını silker; "Haçan, saat 11 dedin miydu bütün tükkanlar kapanii! Sen puna hayat mı diisin?"

Kategori..:Temel Puan..:6.379

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:159 Fıkra Adı..:Padişah ve Temel Tarih..:11/21/2001


Padişah bir gün bir ferman yayınlayarak o haftaki cuma namazında orada yasayan herkesin bulunmasını zorunlu kılmış. Dört bir yana haber salınmış ve cuma vakti gelmiş.Bizim Temel dışında bütün ahali cumaya katılmış. Ertesi gün padişah sadrazamı yanına çağırıp sormuş:
- Dünkü cumaya ahaliden katılmayan var mı ?
- Evet efendim, bir kişi katılmadı. Temel.
- Tiz getirin o deyyusu karşıma. Temel'i bulup yaka paça padişahın huzuruna çıkarmışlar.Padisah, Temel ve Sadrazam kaldığında Padişah sormuş,
- Söyle bakalım neden gelmedin dünkü cuma namazına ?
- Çok önemli bir isim vardı padişahım
- Himmm demek önemli bir işin vardı. Öyleyse sana ölmeden önce üç dilek dileme hakkı tanıyorum. Söyle bakalım ilk dileğini.
- Yok padişahım ben en iyisi dilek dilemeyeyim siz beni oldürün.
- Dile lan deyyus çabuk adamı çileden çıkartma.
- Peki. Eeee şey padişahım. Ben sadrazamın karısına hastayım, madem öyle ölmeden önce bir yatsam onunla. Tabi bunu duyan sadrazam olaya şiddetle karşı çıkmasına rağmen, padişahın "Boş ver takma kafana nasıl olsa ölecek" gibi sözlerinden sonra istemeye istemeye razı olmuş. Ardından sıra ikinci dileğe geldiğinde Temel de yine aynı naz ve padişahın azarlaması sonunda Temel ikinci dileğini söylemiş
- Eeee şey padişahım ben sizin karınıza da hastayım, ölmeden önce onla da...
- Ne diyorsun lan sen (falan padişah köpürmüş) Tabii bu kez de sadrazam telkinde bulunmuş ve Temel Padişahın karısıyla da... Veee sıra gelmiş üçüncü dileğe;
- Söyle bakalım şu üçüncü dileğini de bitirelim artık şu işi.
- Yok padişahım söylemeyeyim, ilk ikisini söyledim ama bunu nasıl söylerim bilmiyorum. İlk ikisinden daha kötü ne olabilir ki diye düşünen padişah kızarak
- Oğlum şöyle bak işkence yaptırırım, söyletirim
- Peki efendim, demiş Temel ve devam etmiş, Ben sadrazamla size de hastayım. Ardından kısa bir sessizlik ve Sadrazam :
- Padişahım ben sanki Temel'i namazda görür gibi oldum. Hatırlıyor gibiyim. Padisah :
- Nasıl hatırlamazsın lan eşşoğlu eşşek yanımda oturuyordu.!

Kategori..:Temel Puan..:8.099

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:160 Fıkra Adı..:Temel ve Deva Tarih..:11/21/2001


Temel'in tek hayali Mısıra gidip muhteşem Piramitleri görmektir.Tarlayı,ineği satar bilet parasını denkler ve ilk gemiyle Kahire'ye gider.Gemiden iner inmezde cebindeki para ile Piramitlere nasıl gideceğini araştırır.Gezi programları ve kiralık araç çok pahalı gelir. Tam ümitsizce dolaşırken bir levha görür" kiralık develer" hemen sorar, günlüğü çok ucuza gelir ve kiralar.Tabi zekice bir soru sorar.
-"Bu deveyi nasıl kullanabilirim". Görevli kişi nazikçe bu soruya cevap verir. " Devemizde 3 vites vardır 1.vites için bir kez "OH" demeniz yeterli 2.vites için iki kez "OH, OH", ve en seri vites 3. vitestir bunun için ise üç kez "OH, OH, OH" demelisiniz"der. tabii Temel hemen sorar "peki nasıl durduracağım bu deveyi?,freni yok mu?"
-Satıcı "Devemizin freni için "ALLAH" demeniz yeterlidir der, Temel meydanda bir iki deneme turu atar "OH" der yürütür,"ALLAH" der deve durur.Temel ikna olunca da, satıcı devenin yönünü Piramitlere doğru çevirir. Temel "OH" diyerek deveyi birinci viteste kaldırır.Çölde yol boyunca Temel birinci vitesi pek kullanmaz seri bir şekilde hedefine gider. Uzakta piramitler görünür fakat çöl sıcağı ve devenin sarsıntısından sersemleyen Temel piramitlerin arasından hızla geçen deve ile ancak bir iki kare fotoğraf çekebilir ve deveyi durdurmak ister, "İNŞALLAH" der ,Deve durmaz, "MAŞALLAH"der deve durmaz, tüm bu gayretlerle deveyi durduracak sözcüğü hatırlayamayan Temel deveyi birinci vitese alır fakat az ilerideki uçuruma doğru deve yavaş yavaş yaklaşmaktadır, "İNŞALLAH","MAŞALLAH" der deve durmaz ve uçurum kenarında düşmeden önceki son adımını havaya kaldırır ve Temel aşağıya düşmenin verdiği korkuyla elleriyle gözlerini kapar "ALLAH" der deve zınk diye durur.  Düşmediğini gören Temel gözlerini açar ve sevinç içinde derin bir "OH"çeker.(malum 1. vites)

Kategori..:Temel Puan..:7.240

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:161 Fıkra Adı..:Temel Savaşta Tarih..:11/21/2001


Temel savaşta büyük çatışmanın hemen ardından gecenin sessizliğinde bir sigara yakar.  Arkadaşı bağırır
- Ne yapıyorsun? bu çok tehlikeli!!!!  Temel sakin
- Merak etme içime çekmeyrum da !!!!!! 

Kategori..:Temel Puan..:6.251

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:162 Fıkra Adı..:Temel i Yılan Isırırsa Tarih..:11/21/2001


Temel ile Dursun tarlada çalışırken Temel'i penisinden yılan sokmuş dursun hemen koşarak telefonda doktora "Temeli yılan soktu ne yapalım?" demiş.Doktor da "Yılan sokulan yeri emip emip tükürün" demiş.Dursun Temel'in yanına gitmiş, Temel merakla "Doktor ne dedi?" demiş. Dursun cevap vermiş "Ölsün pezevenk "dedi.

Kategori..:Temel Puan..:8.369

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:177 Fıkra Adı..:Soyguncu Temel Tarih..:11/19/2001


Bir gün Temel ile Dursun Almanya'ya gidip çalışmaya karar vermişler ve gitmişler çalışmışlar çalışmışlar. Ama çok para kazanamıyorlarmış. Bir banka soymaya karar vermişler. Ertesi gece bir bankaya gizlice girmişler. Bankada üç kasa varmış birinci kasayı açmışlar birde ne görsünler bir kase dolusu muhallebi Temel muhallebiyi yemiş sonrada ikinci kasaya gitmişler açmışlar birde ne görsünler bir tabak muhallebi daha onuda Dursun yemiş üçüncü kasadada aynı olay olmuş neyse diyip hayal kırıklığına uğrayarak bankadan çıkmışlar ve ertesi sabah gazetede şöyle yazıyormuş. Sperm Bankası soyuldu.

Kategori..:Temel Puan..:6.476

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)Temel Kategorisi Toplam Fıkra Sayısı: 192     Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

FIKRA.NET Mail Grubuna üye olmak ve her gün birçok mizah içerikli yayın okumak ve paylaşmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu kullanarak kayıt olunuz.
Unutmayın FIKRA_NET Mail Grubuna Üye Olmak Bir Ayrıcalıktır!!!

Fikra_Net Grubuna Üye Ol
Powered by groups.yahoo.com

FIKRA.NET bir Fıkra, Karikatür, Hikaye, Video, Oyun sayfasıdır. Fıkralar içinde Temel fıkraları, Sarışın fıkraları, Nasrettin Hoca fıkraları ve Çeşitli fıkralar mevcuttur. Bunların yanında sayfamızda Fıkra gibi olaylar, Kısa hikayeler, Karikatürler, Komik Videolar, Oyunlar, Yurdum insanı bölümlerini bulabilirsiniz.

FIKRA.NET © 2001 Bütün hakları HALİT KINCAL Tarafından Saklıdır.


SAYFA İÇERİĞİ

853-Fıkra,
85-Günün Sözü,
216-Karikatür,
48-Fıkra Gibi,
92-Hikaye,
47-Duvar Yazısı


İÇERİK ARAMA

ARKADAŞIMA
ÖNER

Sizde sevdiklerinizi güldürmek istiyorsanız.

Adınız

Email'iniz

Arkadaşınızın Adı

Arkadaşınızın Email'i


Sahibinden
 Sahibinden