Çeşitli Fıkra Kategorisi

Fıkra No..:343 Fıkra Adı..:Rakı Sofrası Tarih..:6/28/2002


Cindy Crawford ve Asım, bir vapur kazası neticesinde ıssız bir adaya düşerler. Ne yapsınlar, can sıkıntısından sabah akşam birlikte olurlar. Ancak, bir süre sonra, Asım, durumdan zevk almamaya başlar. Cindy çılıdırır. Asım'a, ne olduğunu sorar, ne isterse yapabileceğini söyler. Her turlu fantaziyle ve her şeyiyle emrine amade olduğunu, nerede hata yaptıysa duzeltmeye çalışacağını anlatır. Asım inatla Cindy'ye " istediğim şeyi yapabilme mümkün degil" der. Cindy çaresizlik içinde ısrar eder ve herşeyi göze aldığını söyler. Asım, en sonunda "Bir denemeye" karar verir. Önce Cindy'nin saçlarını kısacık keser. Sonra göğüslerini örtecek biçimde ceketini giydirir. Kestiği saçlardan bıyık yapar. Cindy, ne olduğunu anlamaya çalışırken , Asım onu, mümkün olduğu kadar erkeğe benzettikten sonra akşam olunca sahile gelmesini söyler. Akşam olur ve Cindy erkek kılığında sahile gelir bakar ki Asım mükellef bir rakı sofrası hazırlamış ve masayı mezelerle doldurmuştur.Asım ve Cindy masaya otururlar ve Asım elini kanka modunda Cindy'nin omzuna koyar ve şöyle der: "Ulan Kazım, bir aydır kiminle sevişiyorum, söylesem inanmazsın

Kategori..:Çeşitli Puan..:7.472

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:347 Fıkra Adı..:kadınlar Tarih..:9/11/2002


Bigün, adamın biri sahilde tek başına yürürken bi deniz kabuğuna tekme sallamış.Deniz kabuğu biraz yuvarlandıktan sonra bi kayaya çarparak kırılmış ve içinden kocaman bi cin çıkmış. Cin sevinçle "YÜZYILLARDIR BU DENİZ KABUĞUNUN İÇİNDEYDİM.BENİ BURADAN NASIL ÇIKARDIĞINI BİLMİYORUM AMA Bİ İSTEKTE BULUNMAYI HAKETTİN!" demiş. Adam da "Ben kanarya adalarını çok merak ediyorum.Şimdiye kadar orayı hep dergilerde ve tv'de gördüm,ama hiç gitmedim.Buradan,denizin üstünden bana bi yol yap; ben de canım sıkıldıkça arabama atlayıp oraya gidip geleyim" demiş.Cin, kendi kendine "yahu bunun asfaltı var,direkleri var. Dünyanın da yolu,hem denizin üstünden yol yapmak da mesele, bikere zemin sulu,..."diye düşünmüş; ve adama: "ya bu biraz teferruatlı bişey, başka bişey isteyebilirmisin? para veya ışınlanma gibi...?" demiş."Pekala!" demiş adam."Şimdiye kadar 7 kere evlendim, bunun haricinde de hayatıma bi sürü kadın girdi, ama şu kadınları bi türlü anlayamadım. Bana öyle bi yetenek verki şu kadınları anlayabileyim" demiş.Bunun üzerine cin adama bakmış ve: "YOLU KAÇ ŞERİTLİ İSTERSİN?" demiş...

Kategori..:Çeşitli Puan..:7.530

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:358 Fıkra Adı..:Anne Sütü Tarih..:9/8/2002


Fizik dersinde öğretmen Aliye sorar
- Anne sütü neden inek sütünden daha yararlıdır? Ali:
- Ekişmez, Köpek çalamaz, taşınması kolaydır ve nefis şişeler içindedir de ondan der.

Kategori..:Çeşitli Puan..:4.996

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:362 Fıkra Adı..:Oruç tuttunmu... Tarih..:11/15/2002


Adamın biri bektaşiye sormuş:
-Hiç Oruç tuttunmu? Bektaşi:
-Henüz nasip olmadı.Kapanı kurdum bekliyorum

Kategori..:Çeşitli Puan..:6.983

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:363 Fıkra Adı..:lastik Tarih..:11/16/2002


Yaşlı bir adam elinde bastonla bir otobüse binmiş.Fakat oturacak bir yer bulamamış.Bunun üzerine ilerdeki bir delikanlının yanına gitmiş belki bana yer verir diye,ama ne mümkün.Adam ayakta zor duruyor,otobüs haraket ettikçe bastonu sağa sola kayıyor.Durumu gören çozuk adama bakıp
-Amca Bastonunun altına lastik takarsan kaymaz
- demiş.Adam istifini bozmadan
-Zamanında o lastiği baban taksaydı şimdi orada ben oturuyor olacakdım !!!

Kategori..:Çeşitli Puan..:7.089

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:371 Fıkra Adı..:Atatürk ve Tayyip Tarih..:11/12/2002


Tayyip'le Bush ilk bulusmalarinda birbirlerine hava atarlar. Bush, Tayyip'e "Bizde öyle bir teknoloji var ki, ölüyü diriltiriz" der. Tayyip altta kalmaz ve karsilik olarak "Bizde öyle bir teknoloji var ki, partimizin bütün üyelerine 100 metreyi 3 saniyede kosmayi ögretiyoruz" der. Türkiye'ye döndügünde Tayyip'i bir düsünce alir. Danismanlarini çagirtir ve attigi palavrayi anlatir. "Haftaya Bush geliyor. Yalanimiz ortaya çikacak, acaba ne yapsak?" diye sorar. Danismanlarindan biri hemen yanitlar: "Onlara ölüyü nasil dirilttigini sordunuz mu?" "Hayir sormadik" "O halde hiç korkmayin basbakanim, alin Bush'u Anitkabir'e götürün. Atatürk'ü diriltmesini isteyin. Diriltmezse o rezil olur. Yok eger diriltirse, siz zaten 100 metreyi 3 saniyede kosarsiniz......!!!"

Kategori..:Çeşitli Puan..:6.851

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:378 Fıkra Adı..:Mutluluğun Sırrı Tarih..:1/23/2003


Çocuk dedesine sormuş:
- Dede, Ninem ile kaç yıldır evlisin?
- 40 yıldır evlat.
- Peki ama dede, ben sizi hiç kavga ederken görmedim bunun sırrı nedir?
- Otur evlat anlatayım... Nikahımız kıyıldı. Benim at arabasına ninenin üç,beş eşyasını attık ve bizim köyün yolunu tuttuk. Yolda atın ayağı tökezlendi. 'Bu bir' dedim. Yola devam ederken bir daha tökezlendi, ben yine 'Bu iki' dedim. Köye de epey yolumuz vardı. Bizim atın ayağı bir daha tökezleyince 'Bu üç' dedim ve çektim pistovu, atı orada vurdum. Ben atı vurunca başladı bana söylenmeye:
- Biz nasıl gideceğiz. Niye durup dururken atı vurdun. Sende hiç akıl yok mu? Bu esyaları nasıl götüreceğiz? Ben de döndüm ninene: "Bu biiirrr" dedim. O gündür bu gündür, gül gibi geçinip gidiyoruz....

Kategori..:Çeşitli Puan..:7.253

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:379 Fıkra Adı..:Özel Bir Gün Tarih..:1/23/2003


Sabah kahvaltıda kadın " Eminim sen bugünün ne olduğunu hatırlamıyorsun bile" dedi. "Tabii hatırlıyorum " dedi adam. Çıktı, gitti. Öğleye doğru kapı çalındı... Çiçekçi çocuk harika bir kırmızı gül buketi bıraktı.. Az sonra kapı tekrar çalındı. Bu defa köşedeki pastanenin çırağıydı gelen... Kocaman bir çikolata kutusu bıraktı gitti... Öğleden sonra gelen kutudan da, olağanüstü güzel bir elbise çıktı... Kadın kocasının dönmesini zor bekledi ve daha kapıda boynuna sarıldı... " Önce çiçekler, sonra çikolata, en son da elbise... Bu, hayatımdaki en güzel Cumhuriyet Bayramı..."

Kategori..:Çeşitli Puan..:5.706

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:381 Fıkra Adı..:Cimri Tarih..:1/23/2003


Şehrin hayırsever vakıflarından birindeki çalışanlar şehrin en başarılı avukatından henüz herhangi bir bağış almamış olduklarını fark ettiler. Bagış toplama görevindeki kişi avukatı bagışta bulunması için ikna etmeye çalışıyordu: "
-Araştırmalarımıza göre yıllık geliriniz en az 500 000 dolar, ancak bu güne kadar hiç bir hayır işine bir kurus bağışta bulunmamışsınız. O paranın bir kısmını bir şekilde topluma iade etmek istemez miydiniz?" Avukat bir süre düşündü, sonra: "
-Önce, arastımalarınız annemin uzun bir hastalıktan sonra ölmek üzere olduğunu ve hastane masraflarının onun yıllık gelirinin bir kaç kat üstünde olduğunu da gösterdi mi?" Görevli utandı: "
-Sey, hayır." "
-Sonra, kardeşimin malul bir gazi, kör ve tekerlekli iskemleye mahkum oldugunu?" Görevli utancından kıpkırmızı kesilmiş bir halde özür dilemeye çalışırken avukat onun sözünü kesti: "
-Ya da kızkardeşimin kocasının bir trafik kazasinda öldüğünü ve onu üç çocuğuyla beş parasız bıraktığını?" Görevli yerin dibine geçmisti, sadece, "
-Hayır, hiç bir bilgim yoktu ..." diye mırıldanabildi. Avukat bir kez daha onun sözünü keserek devam etti: "
-Pekala, ben onlara zerre miktar para vermezken size niçin vereyim?"

Kategori..:Çeşitli Puan..:7.287

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:382 Fıkra Adı..:Anne ve Oğul Tarih..:1/24/2003


Genç bir çocuk heyecanla annesine gelir ve aşık olduğunu, evlenmek istediğini ve annesini tanıştırmak istediğini söyler. Ama sadece eğlence olsun diye eve 3 kız getireceğini ve annesinin evlenecegi kızı tahmin etmesini ister. Ertesi gün 3 güzel kızla eve gelir. Otururlar bir süre sohpet ederler. Bir süre sonra çocuk heycanla annesine sorar tahmin ettin mi diye. Anne duraksamadan cevap verir: "Ortadaki kızıl saçlı" Oğlan hayretle annesine sorar: "Inanilmaz, nasıl bildin?" Anne cevap verir:"Ondan hoşlanmadım."

Kategori..:Çeşitli Puan..:6.878

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:384 Fıkra Adı..:Türk ün Dolar Aşkı Tarih..:1/24/2003


Türk'e sormuslar:
- Yarın dünyaya dev bir meteor çarpacak. Okyanuslar taşacak, dünya nüfusunun yarısı o anda ölecek. Havaya yükselen tozlar dünyayı karanlığa gömecek. Buzul çağı başlayacak. Kalanlar da bu çağda ortadan kalkacaklar. Insanlığın sonu gelecek. Böyle bir felaketi önceden haber alsan ne yaparsın??? Türk hiç düşünmeden yanıtlamış:
- Bütün paramla dolar alırım!!!!

Kategori..:Çeşitli Puan..:5.210

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:385 Fıkra Adı..:Kadinin derdi... Tarih..:12/16/2002


Kadının biri hocaya gider. "Kocam kaç gündür eve gelmiyor diye ağlar..." Hoca kitabı açıp ,yakında döneceğini söyler..orada bulunan yardımcısı dönmez. der hoca dönecek der yardımcısı itiraz eder..sonunda kadına dışarıda cevabı beklemesini önerirler. hoca yardımcısına kızar ,niye benim dediğimi yalanlıyorsun der. yardımcısı; hocam der ,siz kitaba bakarak döner dediniz ,ben ise kadına bakarak dönmez dedim....

Kategori..:Çeşitli Puan..:6.735

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:386 Fıkra Adı..:faşizm Tarih..:12/17/2002


Bir gün Hitler 3 esir yakalamış. Bir hain Alman, bir Fransız ve bir Yahudi. Bunlara "Size birer soru soracağım. Eğer bilirseniz hayatınız bağışlayacağım demiş." Bunlar da "Tamam" demiş. Hitler hain olan Alman'a: "Titanic kaç yılında battı?" demiş. Alman: "1912" Hitler: "Tamam geç..." Hitler Fransıza: "Kaç kişi öldü?" demiş. Fransız 1050 kişi demiş. Hitler: "Tamam geç..." demiş. Hitler Yahudiye şunu demiş: "Say ulan kurtulanların isimlerini..."

Kategori..:Çeşitli Puan..:7.430

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:390 Fıkra Adı..:Telefon Ve Papağan Tarih..:9/20/2004


Adamın biri evine gelir ve posta kutusunda telefon faturasını görür. Bir bakar ki 3 milyar küsur lira fatura. Beyninden vurulmuşa döner. Hemen ayrıntılı fatura ister. Fatura gelir. Aranan bütün numaralar adamın arkadaşlarına ve dostlarına aittir. Adam "Bu nasıl olur? Ödeyeceğiz mecburen" der.. O sırada gözü papağanına takılır. Bir an tereddüt eder. Gece papağanı gözlemeye karar verir. Papağan kafesinden çıkar ve telefonun basına gidip rehberi açar, adamın arkadaşlarını tek tek arayıp saatlerce konuşmaya baslar. Adam sinirden çıldırmış bir şekilde papağanı yakalar ve kanatlarından duvara çiviler. Papağan çarmıha gerilmiş bir vaziyette duvarda asili kalmıştır. Adam sinirle papağanı azarlar; "Bir hafta burada asili kal da aklin başına gelsin. Çek bakalım cezanı." Adam gider. Papağan bir bakar karşı duvarda çarmıha gerilmiş İsa durmakta. Hemen muhabbet koyulur; "Birader sen ne kadardır buradasın?" "2000 yıldır buradayım" der İsa. Papağan hayretler içinde kalır; "Ohaaaa! Nereyi aradın lan öyle?"

Kategori..:Çeşitli Puan..:7.424

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)


Fıkra No..:392 Fıkra Adı..:Yapışmayan Pul Tarih..:6/3/2003- "İlkel bir kabile devletinde, milli eğitimi ele geçiren mum yüzlü bir bakan buyurmuş:
-Üzerinde resmim olan pul bastırdım, bakanlığın bütün mektuplarında bu pullar kullanılacak. Bir süre sonra görülmüş ki, pullar zarfa bir türlü yapışmıyor. Bakan küplere binmiş ve yetkiliyi çağırıp sormuş;
- Üstünde resmim olan pullar yapışmıyor, arkalarına zamk sürmediniz mi?
- Sürdük efendim, demiş yetkili ve eklemiş;
- Yapışmamasının nedeni, herkesin pulun ön yüzüne tükürmesi....."

Kategori..:Çeşitli Puan..:6.578

Oy Ver.....:        1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad,Soyad)Çeşitli Kategorisi Toplam Fıkra Sayısı: 358     Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

FIKRA.NET Mail Grubuna üye olmak ve her gün birçok mizah içerikli yayın okumak ve paylaşmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu kullanarak kayıt olunuz.
Unutmayın FIKRA_NET Mail Grubuna Üye Olmak Bir Ayrıcalıktır!!!

Fikra_Net Grubuna Üye Ol
Powered by groups.yahoo.com

FIKRA.NET bir Fıkra, Karikatür, Hikaye, Video, Oyun sayfasıdır. Fıkralar içinde Temel fıkraları, Sarışın fıkraları, Nasrettin Hoca fıkraları ve Çeşitli fıkralar mevcuttur. Bunların yanında sayfamızda Fıkra gibi olaylar, Kısa hikayeler, Karikatürler, Komik Videolar, Oyunlar, Yurdum insanı bölümlerini bulabilirsiniz.

FIKRA.NET © 2001 Bütün hakları HALİT KINCAL Tarafından Saklıdır.


SAYFA İÇERİĞİ

853-Fıkra,
85-Günün Sözü,
216-Karikatür,
48-Fıkra Gibi,
92-Hikaye,
47-Duvar Yazısı


İÇERİK ARAMA

ARKADAŞIMA
ÖNER

Sizde sevdiklerinizi güldürmek istiyorsanız.

Adınız

Email'iniz

Arkadaşınızın Adı

Arkadaşınızın Email'i


Sahibinden
 Sahibinden