** BİR FIKRA **

Fıkra No..:583 Fıkra Adı..:Trabzon Kayseri Savaşı Tarih..:2/21/2005


Trabzon ile Kayseri arasınada bir kan davası yüzünden savaş çıkmış. Bir düzlükte iki şehrin erkekleri ellerinde bulabildikleri tüm silahlarla mevzilenmiş savaşıyorlar. Epey bir süre sonra kayserililerin canı sıkılmış ve trabzonluları vurmak için bir çözüm düşünmüşler. Bir kayserilinin aklına bir fikir gelmiş ve arkadaşlarına "Tüfekleri hazırlayın. Ortaya çıkanı vurun" demiş ve " Ula Temeeeel" diye bağırmış. Temeller ayağa kalkıncada kayserililer vurmuş."Ula idriiiis" diye bağırmış tüm idrisleri de vurmuşlar. "ula Dursuuuuuun " diye bağırmış tabi dursunları da vurmuşlar. Trabzonlular bakmış ki hepsi teker teker öldürülüyor. onlarda bir fikir düşünmeye başlamışlar. İçlerinden biri " ula uşaklar furmaya hazır olin da şimdi hepsünü ayağa kalduracağum." demiş ve "Uşaklar bir milyon lira puldum. Çimundur da" diye bağırınca bütün kayserililer "benimdir" diye ayağa kalkınca ... hepsi vurulmuş.


Kategori..:Çeşitli Puan..:7.631

Oy Ver.....:        Bu Fıkra İçin Oy Ver. 1-En Kötü  10-En İyi

Bu fıkrayı Email adresine,
Gönderen (Ad Soyad)  

** GÜNÜN SÖZÜ **

Bir düşmanı bağışlamak,
Bir dostu bağışlamaktan daha kolaydır.
Mme. Dorothee Deluzy

** BİR KARİKATÜR **

**FIKRA GİBİ**

Fıkra Gibi No..:25 Fıkra Gibi Ad..: Kuveyt Kadınları


Körfez Savaşı'ndan önceki yıllarda, Amerikalı bir bayan gazeteci, kadınlarla erkeklerin toplumdaki yeri hakkında bir yazı dizisi hazırlamak üzere Kuveyt'e gitmiş. Gözlemleri sırasında ilk dikkatini çeken, kadınların kocalarının 5 adım gerisinden yürüdükleriymiş. Yıllar sonra aynı gazeteci tekrar bir yazı dizisi için Kuveyt'e gittiğinde bu sefer bir de bakmış kadınlar önden gidiyor, kocaları 5 adım arkalarından geliyor. Bu işe çok şaşırmış, hemen bir kadına yaklaşıp sormuş: "Bu gördüğüm inanılmaz bir gelişme. Peki ama bu değişikliğin sebebi nedir??" Kuveyt'li kadın cevap vermiş:
- "Mayınlar..."

     

** BİR HİKAYE **

Hikaye No..:54 Hikaye Adı..: Çocuk Gibi Düşünmek


O gun hava çok kötüydü.. durmadan gök gürlüyor, bardaktan boşanır gibi yağmur yağıyordu.... küçük kız yine de her sabahki gibi annesinin sesiyle uyanmış, kahvaltısını etmiş ve her gün yürüyerek gittiği Okuluna doğru yola koyulmuştu... ancak gökyüzünde şimşekler birbiri ardına ve o kadar gürültüyle çakıyordu ki, küçük kızın annesi "yavrum bu havada yolda yürürken korkmasın?" diye telaşlandı.. Arabasına atladığı gibi yolda kızını aramaya başladı.... derken bir baktı,küçük kızı az ilerdeydi.. Minik minik adımlarla yürüyor, ama ne zaman şimşek çaksa durup gökyüzüne bakıyor ve gülümsüyordu.. Annesi önce bir anlam veremedi ama kızın niye böyle yaptığını çok merak etmişti, nihayet arabayla ona yaklaşıp sordu: "Yavrum hiç korkmadın mı bu havada yalnız yürümekten...? Hem ne zaman şimşek çaksa durup yukarı bakarak öyle ne yapıyorsun...?" Küçük kız cevap verdi: "Gülümsüyorum... çünkü Tanrı fotografımı çekiyor..."

     

**BİR OYUN**


Bike Champ 2
Nasıl Oynanıyor ?
Oyunun resmine tıklayın. Açılan pencerede oyunun yüklenmesini bekleyin. W, A, S, D tuşlarını veya Yön Tuşlarını kullanarak motorunuzun ilerlemesini sağlayın. 
Diğer oyunlar için Oyun Sayfamız.

FIKRA.NET Mail Grubuna üye olmak ve her gün birçok mizah içerikli yayın okumak ve paylaşmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu kullanarak kayıt olunuz.
Unutmayın FIKRA_NET Mail Grubuna Üye Olmak Bir Ayrıcalıktır!!!

Fikra_Net Grubuna Üye Ol
Powered by groups.yahoo.com

FIKRA.NET bir Fıkra, Karikatür, Hikaye, Video, Oyun sayfasıdır. Fıkralar içinde Temel fıkraları, Sarışın fıkraları, Nasrettin Hoca fıkraları ve Çeşitli fıkralar mevcuttur. Bunların yanında sayfamızda Fıkra gibi olaylar, Kısa hikayeler, Karikatürler, Komik Videolar, Oyunlar, Yurdum insanı bölümlerini bulabilirsiniz.

FIKRA.NET © 2001 Bütün hakları HALİT KINCAL Tarafından Saklıdır.


SAYFA İÇERİĞİ

853-Fıkra,
85-Günün Sözü,
216-Karikatür,
48-Fıkra Gibi,
92-Hikaye,
47-Duvar Yazısı


İÇERİK ARAMA

ARKADAŞIMA
ÖNER

Sizde sevdiklerinizi güldürmek istiyorsanız.

Adınız

Email'iniz

Arkadaşınızın Adı

Arkadaşınızın Email'i


Sahibinden
 Sahibinden